bila_kishka (bila_kishka) wrote,
bila_kishka
bila_kishka

Суботній Ніжин

В суботу їздили з vulpeculaz в Ніжин)
в 8.50 відправилися електричкою підвищеного комфорту (ггггг, тільки третій клас, а отже звичайна, тільки всі пасажири сидять і ніхто не висить над головою) з ЦЕНТРАЛЬНОГО вокзалу. як на мене - парадокс)

В елекричці слухали музіку і читали книжки (я путівничок Грані-Т "10 подорожей вихідного дня навколо Києва", шоб знати хоч шо шукати, а vulpeculaz якусь книжчеку з написом "Фотографія"))
В 10.55 були в Ніжині) добре, що це чималий залізничний вузол і забратися-вибратися звідти - не проблема)

У Ніжині багато стареньких симпатичних будиночків, церков та котів)

На вокзалі підгодували трохи галокі подивилися на водонапірну вежу (є в мене підозра шо це саме вона і є, а не шось інше)

По дорозі з вокзалу в центр на вул. Шевченка здибали пам"ятник ніжинським огірочкам (до речі, повернулися без них, зате зі щавликом))))На вулиці Шевченка є багато симпатичних будиночків зі ставенками) Вони переважно зелені, проте трапляються і жовті і навіть бузкові)))) А ще на будинках багато бурульок!!!!


Трапляються як і вже зовсім не жилі і зачинені будинки так і, звісно, що модернізовані)))

А тепер трохи про церкви) Їх у місті чимало) Першою, яка трапилася нам, була церква Іоана Богослова, нажаль зачинена і в жахливому стані. Пізнє українське бароко, кажуть, що долучився до неї І.Г. Григорович-Барський. Неймовірно гарна, і чимось подібна до Андрієвської церкви.  На території церкви - філія Чернігівського архіву. Далі був Благовіщенський собор. П"ятибанний, проте в стані реконструкції і хрести є лише на трьох.  Келії монахів (Благовіщенський чоловічий монастир) знаходяться праворуч від собору, і являють собою частину огорожі. Вони двоповерхові, проте мешкають монахи тільки на 2 поверсі, на першому різноманітні магазини і навіть залізничні каси. А потім один навпроти одного розташовані Миколаївський собор та Грецька церква всіх святих. 

Миколаївська церква більше справляж враження зовні, а ніж зсередини. Хоча це суб"єктив. Певно мені просто фрески не сподобалися.

Грецька ж церква Святих виявилася надзвичайно світлою та радісною) а ще там хрестили маля))) і в ній є склепінчасті подвали, шкода, що в них не вийшло втрапити. 


За Церквою Всіх Сятих сховалася ще одна грецька церква - Грецька Михайлівська церква, в стіни якої вмуровані епітафії грецькою мовою. 

За нею ж розташована Покровська церква з прибдованою впритул дзвінницею.  ЇЇ, нащастя, хоча би можна було обійти навколо, на відміну від перших двох, які теж зачинені. У неї поки ще шикарні вікна та ляди, ну і працююча сигналізація))Вже за річкою розташована Спаська церква, скаладається враження, що вона активно відбудовується. А от саме біля неї  ми побачили в переліку послуг, які надаються, "заочні похорони". Хто знає шо то воно таке? просвітіть???? У місті є свій музей аптека,  одна із перших на Лівобережній Україні аптека. Заснована 1777 року відставним лікарем Ізюмського гусарського полку ніжинським греком Михайлою Лігдою. На базі цієї аптеки діючий музей-аптека.
У неї цікава перша сходинка))) Ще в місті потішили бюсти) Два є Гоголя) один у скверику на вулиці Гоголя,  а інший біля будівлі колишньої Ніжинської гімназії вищих наук, тепер це вже Ніжинський університет.  Ну і ясна справа, меценатам міста, та першопроходцям)На меценаті гімназії, здається, майстри трохи наварили грошей))) 


Ну а "дошка", яка сповіщає, про те, що у гімназії навчався Гоголь, це просто крик душі якийсь) Нічого подібного не дочекалися ні Глібов, ні Гребінка)))Навколо універу симпатичний садочок з усілякими деревцями цікавими, в одному з них я трохи поховалася, як результат, правда, вилізла з-під нього вся в снігу))Ну а ще там були коти, кішки та котенята))) Їх там багацько))))) Але частина з них була трохи дивна... Осодбливо одна кішечка, не хотіла навіть з рук ковбаску брати. Де ж то таке бачено??? 

Рудий, з подряпаним носом))Чорний з жовтими очиськами)Чорна малеча) і отака от кішка з охороною)))


Останні 2 години перед поверненням в Київ провели у "Світі чаю". Які ж там приємні ціни виявилися))) Думаю, близько літри чаю я у себе увілляла)

о 19.40 сіли на електричку підвищеного комфорту Шостка-Київ, але вже таки підвищеного) 2 клас з м"якими кліселками. заколисалися і заснули. Добре,  що Києв не можна проспати)))

З.і. більше про Ніжин на додаток)))  

 

Враження vulpeculaz  тут і тут))) 
Tags: :), Ніжин, кісята, подорож, фан, фотки), церкви
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 47 comments